c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us

Pływam z dzieckiem!

Pływam z dzieckiem!

Pływam z dzieckiem!

Kochani pływanie z naszymi dziećmi to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. W pewien sposób razem uczymy się czegoś nowego  😊. Zajęcia „rodzice z dziećmi” to tak nazwijmy  potrzebnik zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Niewiele jest zajęć sportowych w takiej formie dla tej grupy wiekowej.  Nic się tutaj nie ukryje, zarówno dziecko jak i rodzic widzą naszą pracę. Łamiemy tutaj pewne schematy nauki pływania pomiędzy boboswim a pięciolatkami, które zaczynają już samodzielną przygodę na basenie. Dzieci w tym wieku potrzebują obecności rodzica, wiemy też że rodzice którzy nie potrafią pływać a nawet i ci którym pływanie wychodzi znakomicie nie czują się dobrze w roli instruktora pływania lub nawet organizatora czasu wolnego na basenie. Sprawa nie jest prosta. My przez wszystkie lekcje przygotowujemy dzieci do nauki samodzielnego pływania. Wielu z naszych podopiecznych po pływaniu z rodzicem wskakuje od razu z pełną werwą na duży basen. To niewinne hopsa hopsa daje dzieciom możliwość opanowania pływania z makaronem czy deską, pływanie strzałką, leżenie na plecach i nurkowanie. To bardzo dużo!

Schemat zajęć jest dostosowany do potrzeb i umiejętności dzieci, a także rodziców którzy pływać nie potrafią. Co zajęcia to nowa przygoda, na każde spotkanie staramy się przygotować coś nowego 😊 tak,  aby wciąż pływanie i zabawa były elementem zaskoczenia na które czekamy.

Co jest ważne? Uśmiech i cierpliwość – rodzica.

Tak, poza strojem, czepkiem i okularkami rodzice muszą zabierać ze sobą z domu cierpliwość 😊 i pełną świadomość, że naszym dzieciom potrzebny jest czas. Nie każde dziecko jest od razu odważne, nie każde popłynie tak jak inne od razu na plecach czy zanurkuje. Uwaga nie każde będzie w 100 % wykonywać wszystkie ćwiczenia czy zabawy, ale każde z czasem zacznie się oswajać i zdobywać zaufanie do wody. Potem idą jak burza. My jesteśmy z nich ogromnie dumni!

Pamiętajmy nie porównujmy dzieci, uśmiechnijmy się i lećmy dalej z tym tematem.

Do zobaczenia na zajęciach kochani!